Jdi na obsah Jdi na menu
 


historie cs

3. 9. 2007
Jednotlivé verze
CS BETA 1.0
První verze CS, která byla ovšem velmi nestabilní tak, jako se to od prvních krůčků freeware modu čeká. Nicméně již v této době jste mohli používat slušný arzenál, akorát chybí tak oblíbený nůž a AK-47. byly k mání 4 mapy a to pouze cs_.
CS BETA 1.1
Od uplynutí vydání první verze uplynulo teprve 8 dní a už byla vydána druhá verze hry. Nepřinesla žádnou novinku, ale jednalo se spíše o opravu stability hry. Po téte úpravě byla hra poměrně slušně hratelná. Za zmínku stojí taky to, že byl ke glocku přidán BURST a že byla přidána friendlyfire.
CS BETA 1.2 (1.9)
Tak tahle verze nepřinesla téměř nic. Trochu znepřesnila střelbu v pohybu a upravila pár textur. Též podražily či zlevnili některé zbraně a zvýšila se účinnost kevlaru. Pro adminy přibyla možnost kick hráče.
CS BETA 2.0
Tak tahle verze přinesla opravdu velké změny, které jsou viditelné i v nových verzích. Jsou to 3 nové zbraně- Sig SG-552 Commando, Kalašnikov, Desert Eagle. K M4 a USP byl přidán tlumič, který prozatím neměnil vlastnosti střelby ( přesnost a účinnost) ale zajišťoval pouze tichý pohyb. Přibyla také tabulka score v podobné podobě jako dnes. Taky se objevilo odpočítávání času do konce kola.
CS BETA 2.1
V této verzi, která vyšla jen pár dní po jejím předchůdci, se nestaly téměř žádné změny. Odstranily se některé chyby v mapách a změnila se cena AK-47.
CS BETA 3.0
Další, poměrně revoluční, verze. Přibyl tak oblíbený nůž, flashbang a zbraň P-90. Taky přibyla funkce VYSÍLAČKA.
CS BETA 3.1
Dva dny po vydáni 3.0 byly upravena hlasitost vysílačky a některé zvukové efekty.
CS BETA 4.0
Velmi přelomová verze. Přichází nový typ map s označením de_ (není doufám třeba vysvětlovat). Nové zbraně (Scout a Sig P-228) Byl přidán HE. Byly upraveny odměny za rukojmí a zabití nepřítele. Také odstraněn gun running (že zbraně ležící na konci kola na zemi se objevili i na začátku kola nového.)
CS BETA 4.1
Přidán chat. Možnost zvednutí bomby teroristy, když ležela jinde než měla. Jinak žádné jiné důležité změny.
CS BETA 5.0
Předvánoční verze přináší dost inovací. Třeba brokovnici Benneli XM 1014, nebo plno nových informačních ikonek po okraji obrazovky. nejdůležitější bylo, že se bomba dala položit pouze na bombištích a nikde jinde. CT mohli defusovat i bez defusek, což v předchozích verzích možné nebylo. Zvláštní že?
CS BETA 5.1
Pouze testovací verze pro servery.
CS BETA 5.2
Nic nového, akorát pár úprav pro zmenšení lagů.
CS BETA 6.0
Pár změn v arzenálu: MAC-10 a Styer AUG. byly také uvedeny nové mapy. Taky přibyly nové typy map: as_ a es_. Taky se zde objevil poprvé radar.
CS BETA 6.1 a 6.2
Pouze serverové updaty které nestojí za zmínku.
CS BETA 6.5
Přibylo pár změn ve skinech zraní USP, M4 a SG-552. Přibyl terorist model Gorilla Warface. Taky se zde oběvuje velmi oblíbená de_aztec a cs_italy. Přibyl hlasovací systém.
CS BETA 6.6
Zátah proti cheaterům a přidání funkce timeleft.
CS BETA 6.7
Zamezení cheatů nesmrtelnost a teleport.
CS BETA 7.0
Tato verze se jako první začala rozšiřovat i v Česku. Daly se koupit Dual beretty. Uděláno nové nakupovací menu a menu při výběru teamu. VIP v mapách as_ má USP.
CS BETA 7.1
Poslední BETA verze, tudíž se opravovalo a opravovalo. Taky přidány nové možnosti na straně serveru.
CS 1.0
A je to tady. 8.11.2000 byl CS uveden do plného provozu. Přibylo jenom pár nových zbraní (Five-seven, HK UMP, a Sig SG.550) a malé úpravy modelů
CS 1.1
Jedna jednička přinesla nové změny u střelby s AWM a to zmenšení účinnosti a odstranění křížku v době, když jste nepoužívali optiku. Objevily se nové mapy a největší novinkou byl SPECTATOR mod. Byly taky zvýšeny požadavky na HW vašeho PC.
CS 1.1a
Odstranění chyby. Při kleku s některýma zbraněmi jste byli nezranitelní.
CS 1.2
Pouze update retailové verze.
CS 1.3
Zde proběhly velké změny. Byla odstraněna možnost bunny hoppu,což některé hráče velmi pobouřilo, ale co se dalo dělat. V jednatrojce se taky objevila možnost připojit HLTV a používat přímo vestavěný program pro hlasovou komunikaci stejný jako znáte dnes. Byly upraveny hitboxy, hlavně v oblasti hlavy. Změn se dostalo výsledkové tabulce. Taky přibylo pár inovací pro správce serverů (např. mp_startmoney). Rozhodně od doby vydání 1.0 tato verze přitáhla největší množství hráčů.
CS 1.4
Další verze plnná inovací. Byly přidány nové mapy (např. de_cheteau). Byla zavedena přímá podpora anticheatovacívh programů. několika změn se dočkalo HLTV a opět výsledková tabulka. Taky byl zjednodušen kód na straně serverů a tím zamezení lagů. Nejdůležitější ovšem bylo, že pokud defusujete nebo pokládáte bombu nesmíte vykonávat další činnost (pohyb, střelba atd...)
CS 1.5
Posílení anticheatovacích programů. Přidána mapa de_piranesi. Jinak žádné velké změny.
CS 1.6
Není třeba žádný komentář ;).

Historie CS (2)

Vše začalo v roce 1998, kdy vyšla první verze hry Half-Life. Tato hra si okamžitě získala neuvěřitelné množství příznivců, kteří nad hráním této hry trávili mnoho svého času. Hra vyžadovala opravdu minimální HW požadavky, a tak si jí mohl zahrát v podstatě každý. Na hru se doslova nalepili tvůrci různých herních módů, kteří vytvořili z mnoha jiných také Counter-Strike. Counter-Strike má v dnešní době již několik herních verzí, avšak verze 1.6 je nejhranější. Od svého předchůdce 1.5 se liší hlavně tím, že zmizeli závažné bugy, které kazili celkový pocit z hraní. Také 1.6 již běží pod programem STEAM, který pravidelně hru updatuje, a tak se stále vylepšuje a vylepšuje automaticky. Ovšem již zmíněný STEAM není zadarmo, aby jste si mohli Counter-Strike 1.6 zahrát, tak musíte mít originální hru Half-Life. Tato hra obsahuje CD-KEY který se zadá do Steamu a tím se aktivuje váš Steam účet, na kterém budete mít hry Half-life, Counter-Strike 1.6, Day od Defeat a jiné updaty ke hře HL. I přes to, že CS 1.6 můžou hrát jen ti, co vlastní originálku, tak má opravdu hodně svých příznivců. Další výhoda je že na serverech nalezneme daleko mín tolik nenáviděných Cheaterů, než v 1.5, protože Servery 1.6 jsou hlídány AntiCheatovým programem VAC, který uživatele s Cheatama banuje a tak jim je originálka v podstatě odebrána. Proto si na cheatování dává pozor větší množství pařanů.

O co jde?

Counter-Strike 1.6 je multiplayerová hra, která hráčům dává možnost ocitnout se v boji TERORISTÉ x POLICISTÉ. Teroristé mají v každém kole nějaký úkol, například položit bombu, nebo uhlídat rukojmí. Naopak Policisté musejí Bombu (pokud jí teroristé položí) zneškodnit, a tím vyhrát kolo. Nebo musí bezpečně odvést rukojmí ze zajetí do bezpečí. Tato hrá je doslova fenoménem mezi hráči. Je to nejhranější multiplayerová hra v první osobě na světě. Není se také čemu divit, proto věřím, že si nějaký čas příznivce ještě udrží ...